След 25 години: България грабна златото за девойки на европейското по художествена гимнастика

0
288
Българите на европейското първенство в Киев
Снимка: БФХГ

След 25 години България грабна златния медал за девойки на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев. Това съобщиха от българската федерация.

Златното момиче е Стиляна Николова, която стана първа на лента, след като изигра страхотно съчетание. Тя получи оцена 21.550 точки. На финала на топка остана втора с 22.700 точки.

Другата българка Ева Брезалиева спечели бронзово отличие на въже с 20.850 точки. Първоначално тя имаше оценка от 20.450, но тя беше повишена, след като от българския щаб подадоха контестация за D1.

На бухалки Брезалиева игра силно, но остана четвърта с оценка от 22.750 точки.

На въже европейска шампионка стана Дина Агишева (Беларус) с 21.550 точки, на топка първа е Полина Карика (Украйна) с 22.800 точки, а на бухалки златото взе дария Атаманов (Израел) с 24.350 точки.

Европейското първенство ще завърши в неделя с многобоя при жените с участието на българките Боряна Калейн и Катрин Тасева.