Съставът на Лацио победи категорично Фиорентина

0
41
Футбол
Футбол. Снимка: Pixabаy

Съставът на Лацио победи категорично Фиорентина като гост с 4:0 в двубой от деветия кръг на италианската Серия А. По този начин отборът от Рим се изкачи на трето място в класирането, непосредствено зад Наполи и Аталанта.

Гостите откриха резултата чрез уругваеца Матиас Весино, който се разписа с удар с глава в 11-та минута. Преди края на първата част Сергей Милинкович-Савич направи своята шеста асистенция за сезона, а Матиа Дзакани вкара втори гол за Лацио с глава. Луис Алберто вкара трети гол за римляните в 85-та минута. В добавеното време Милинкович-Савич отново подаде, а Имобиле този път вкара за крайното 0:4.

За първи път от 2015 година Лацио вкарват четири гола, без да получат нито един във вратата си. Фиорентина пък не е вкарвал гол от пет мача.