С най-добро време: Наш плувец е финалист на 400 м свободен стил на световното

0
233
Петър Мицин
Петър Мицин. Снимка: Българска федерация по плувни спортове

Петър Мицин се класира за финал на 400 м свободен стил на Световното първенство по плуване за юноши и девойки в Нетаня, Израел. Българският състезател беше най-бърз в сериите с време 3:50.52 мин, съобщиха от БФ Плувни спортове.

Мицин плува в по-бързата седма серия, в която втори финишира италианецът Алесандро Рагаини. Той изостана с 13 стотни от нашия плувец. Трето време даде Филипо Бертони /Италия/, който беше изпреварен с 1.11 сек. от победителя.

Канадецът Лорни Уигинтън също се доближи максимално до времето на Петър Мицин със силно плуване в шеста серия. Неговият резултат беше с 20 стотни по-слаб от този на българина.

Мицин държи световния рекорд за юноши в тази дисциплина. Възпитаникът на Николай Вакареев постави върховото постижение на планетата на 9 юли в Белград, когато спечели европейската титла в тази възрастова група с време 3:44.31 мин.

Финалът в дисциплината е тази вечер около 18:00 часа. Мицин ще плува в още три дисциплини на световното – 200 и 800 м свободен стил и 200 м бътерфлай.