С конфликт на интереси: Шеф в БЕХ, РЗОК-София, ректор, бивш директор

0
206
КПКОНПИ
КПКОНПИ. Снимка: Искра.бг

КПКОНПИ е установила конфликт на интереси по отношение на 3 длъжностни лица – член на Съвета на директорите на БЕХ ЕАД и изпълнителен директор на НЕК ЕАД Петър Илиев, досегашният ректор на Университета за хранителни технологии – Пловдив Кольо Динков и бившият директор на РИОСВ – Шумен Цветомира Дончева.

За Илиев е установено, че е гласувал приемането на годишен финансов отчет за 2017 и 2018 година и доклад за дейността на НЕК ЕАД за изпълнение на бизнес-програмата на дружеството. От комисията уточняват, че при одобряването на отчетите е можело да се изплащат допълнителни финансови възнаграждения на членовете на НЕК ЕАД и така той е предоставил възможността да вземе още едно възнаграждение по договора му за управление на НЕК ЕАД, пише „Dnes.bg“.

За Динков е било констатирано, че с докладна записка до председателя на Общото събрание на университета е определил себе си за ръководител на проект по Оперативна програма, за което е взел пари.

За Дончева е получен сигнал, че е утвърдила изисквания за провеждане на конкурс за заемане на длъжността директор на екоинспекцията, така че на условията да отговаря самата тя.

Днес се проведе заседание на Антикорупционната комисия. На него са образувани производства за констатиране на конфликт на интереси по отношение на кмета на Община Ковачевци. За него е съобщено, че свързани с него лица използват имоти на общината, с част от които са участвали пред ДФ „Земеделие“ и са им платени субсидии.

По време на производството ще се провери информацията и за това, че градоначалникът ръководи търговските дружества на майка си, като използва ресурси на общината. Ще се проверят и твърденията, че той използва пари, които са отделени за почистване на снега в общината, за предоставяне на бонуси на служители по негова преценка.

Образувано е производство спрямо председателя на Общинския съвет-Ковачевци, след като е бил подаден сигнал, че роднините му използват имоти на общината, за да получават субсидии от ДФ „Земеделие“.

Производство е образувано спрямо председател на Общинския съвет в Мирково, след като е получен сигнал, че е предложил на Общинския съвет да гласува месечно възнаграждение на кмета, което да е процентно съотношение (73 процента) от заплатата на министър, както и свое възнаграждение като председател на Общинския съвет.

2-ма общински съветници от Общински съвет-Асеновград – по сигнал, че единият участва в управлението на спортни клубове, финансирани от общината, и е гласувал „за“ тези субсидии, а вторият – за това, че е гласувал месечното възнаграждение на баща си, който е кметски наместник в населено място в същата община.

Директорът на РЗОК-София, по сигнал за това, че съпругът й работи на същото място и е назначен като неин служител.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments