С голова фиеста и резултат 1:6 бургаският „Черноморец“ разгроми „Сокол“ (Марково)

0
300
Черноморец
Снимка: Искра.бг

Отборът на ФК „Черноморец 1919“ разгроми с изключителна голова фиеста тима на Сокол (Марково) с 1:6 в мач от 15-тия кръг на Югоизточната трета лига. „Акулите“ стартираха силно срещата с гол на Милен Танев в 9-тата минута. 120 секунди по-късно гостите можеха да удвоят аванса си. Удар на Мариян Тонев обаче срещна гредата.

В 17-тата минута реферът отсъди дузпа за домакините, от която те се възползваха и изравниха – 1:1. В 41-ата минута „Черноморец“ стигна до второ попадение. Жулиен Парушев изведе чудесно Стоян Мантаров, който центрира. Мариян Тонев пък от движение засече от вратарското поле за 1:2.

„Черноморец“ приключи първото полувреме при този резултат. Заради тежка контузия на коляното Даниел Бенчев беше сменен от Любомир Божинов. В 67-ата минута морският тим можеше да сложи точка на спора. Милен Танев центрира в наказателното поле, Нуретин Пюскюлю засече с глава, но за трети път в мача гредата помогна на домакините.

Все пак в 70-тата минута Мариян Тонев проби по крилото, навлезе в наказателното поле и с мощен удар направи резултата 1:3. Бургазлии продължиха с прекрасната игра, която даде резултат и 3 минути след гола на Мариян Тонев, се отчете и Антон Узунов за 1:4. В 84-ата минута Валентин Иванов направи 1:5, а малко по-късно с великолепно изпълнение извън наказателното поле Милен Танев оформи крайното 1:6

ФК „Черноморец 1919“ остава на върха на Югоизток с 38 точки. На второто място са „Загорец“ с 35 точки и 1 мач по-малко.