„Реал“ се добра до победа над „Аякс“ след видеоповторение

0
94
Марко Асенсио. Снимка: wikimedia commons

„Реал“ (Мадрид) започна груповата фаза в Шампионската лига с трудна победа като гост на „Аякс“. С късен гол на Марко Асенсио испанският тим спечели с 2:1 в първата осминафинална среща и взе аванс преди реванша на „Сантяго Бернабеу“ на 5 март.

Мачът в Амстердам беляза дебютът на технологията за видеоповторения в турнирите на УЕФА. През първото полувреме при резултат 0:0 попадение на домакините беше отменено след видеопреглед на спорна ситуация във вратарското поле на мадридчани.

В 27-ата минута Куртоа не успя да избие добре центриране от корнер. Топката стигна до Николас Таляфико, който с удар с глава отблизо не остави никакви шансове на белгийския вратар.

Главният съдия Дамир Скомина първоначално посочи центъра на терена. След това обаче прегледа ситуацията на екрана до тъчлинията и отмени гола, тъй като при удара на Таляфико имаше контакт между Куртоа и Тадич, който се намираше с малко в засада.

В 60-ата минута Винисиус овладя далечно подаване, проби в наказателното поле на домакините и подаде към Бензема, който от удобна позиция с десния крак изпрати топката в далечния горен ъгъл. Аякс“ успя да изравни четвърт час по-късно с гол на Зийех, но три минути преди края Асенсио оформи крайното 2:1.

В другия осминафинал „Тотнъм“ записа впечатляваща домакинска победа срещу лидера в Бундеслигата „Борусия“ (Дортмунд). „Шпорите“ спечелиха с 3:0 с попадения на Хьон Мин Сон, Ян Вертонген и Фернандо Йоренте и взеха комфортен аванс преди реванша в Германия на 5 март.