ПСЖ И Байерн Мюнхен станаха първите 1/8-финалисти в Шампионската лига

0
288
Шампионска лига резултати
Снимка: Фейсбук

Френският ПСЖ и немският Байерн Мюнхен си осигуриха участие в елиминационната фаза на Шампионската лига.

Парижани сториха това след минимална победа срещу Брюж с 1-0. Единственото попадение в срещата бе дело на аржентинския нападател Мауро Икарди в 22-ата минута. Французите си поиграха с огъня след като в 74-ата минута защитникът Тиаго Силва фаулира Мбайе Диане в наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби именно Диане, но ударът му бе спасен от костариканския страж Кейлор Навас. С победата ПСЖ събра 12 точки и няма как да бъде изместен от едно от първите две места в групата.

Байерн Мюнхен също се измъчи срещу гръцкия Олимпиакос. Баварците, които имат много проблеми с контузени играчи, успяха да поведат чак в 69-ата минута чрез дежурния голмайстор Робърт Левандовски. Той се разписа след центриране на Кингсли Коман отдясно, а в 89-ата минута точка на спора сложи хърватското крило Иван Перишич след груба грешка на гръцката защита. Така с четири победи от четири мача, Байерн Мюнхен също не може да бъде изместен от първите две позиции в групата.