Протест пред Съдебната палата в София

0
219
Инициатива Правосъдие за всеки
Снимка: Инициатива Правосъдие за всеки, Facebook; Архив

За поредна сряда „Правосъдие за всеки“ организира протест пред Съдебната палата. Въпреки студеното време граждани се събраха, за да изразят недоволството си от управлението на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев. Пред събралото се мнозинство адвокат Емил Георгиев коментира:

„Плащаме всеки ден от джобовете си за малоумни решения на българската прокуратурата. Къде щяхме да бъдем ако тези 12 000 лева на ден отиваха за линейки, лекари, учители. Нямаше да сме днес по площадите, нямаше да тъпчем на това място. Губим по 10 млрд. годишно, които попадат по незнайни джобове. Министър-председателят Борисов излиза и казва: ще направим нова конституция, ще направим рестарт. Глупости на търкалета. Ще остане срама. Повече по този начин не може.“

Припомняме, че по-рано през деня имаше протести пред Министерския съвет в София. Там се събраха представители на „Възраждане“, превозвачи, таксиметрови водачи, майки от „Системата ни убива“. Минути, след като бяха обявени нови по-строги мерки срещу разпространението на COVID-19 пред сградата на правителството се стигна до сблъсъци между полицейски служители и протестиращи, както и до хвърляне на бомбички.

Събитието, организирано от симпатизанти на „Възраждане“ беше под надслов „Да спасим България от фалит“. След кратка демонстрация пред Министерския съвет, протестиращите се преместиха пред сградата на парламента с викове „Оставка“.

На същото място се провеждаше и демонстрация на майките от „Системата ни убива“. Те хвърлиха черна димка към входа на правителствената сграда.

Същевременно таксиметровите и автобусните превозвачи също се събраха на протест. Те искат да се приемат по-тежки наказания за нелицензиран превоз. Според информация от организаторите 100 автобуса и 2000 таксита участваха в демонстрацията. Превозвачите са недоволни от подкрепеното от парламента президентско вето върху промените, с които беше криминализиран нелицензираният превоз на пътници. Сред основните доводи за отхвърлянето на въпросните изменения в НК беше липсата на ясни критерии, които разграничават нелицензирания превоз от т.нар. споделеното пътуване.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments