0
522
Night of the jumps
Снимка: Министерство на спорта

През уикенда се проведе заключителното състезание от веригата по мотокрос фрийстайл „Night of the jumps“. На него присъства спортният министър Красен Кралев.

След 4-годишно прекъсване надпреварата отново се проведе в столичната „Арена Армеец“. Промоутърът на световния шампионат по мотокрос Марко Мантей даде отлична оценка на екипа, работил по създаването на трасето.

Люк Акерман стана победител в „Гран при на България“. Той беше най-добър в квалификацията, като я спечели с 373 точки. След него се нареди австралиецът Патерсън Боудън с 322 точки.

Шестима участници взеха участие в основното състезание. 21-годишният Акерман демонстрира и там невероятните си възможности с мотоциклета, където събра 372 точки след девет скока. Втората позиция в „Гран при на България“ е за Патерсън Боудън от Австралия с 350 точки. На трето място на почетната стълбица се качи представителят на САЩ Адам Джоунс с 322 точки.

В състезанието по паралелно изпълнение на трикове от двама състезатели, победата взеха Адам Джоунс (САЩ) и Филип Подмол (Чехия). Те се наложиха над италианците Леонардо Фини и Давиде Роси.

След състезанието в столицата бяха наградени и призьорите през сезон 2019. С актив от 149 точки златото получи Люк Акерман. С 29 точки по-малко втори остана Майкъл Мелеро. Испанецът не участва в надпреварата в „Арена Армеец“ заради травма, но оценяваше колегите си като съдия. Бронзовото отличие беше за Патерсън Боудън, който през сезона събра 92 точки.