Повече от 200 души взеха участие в Държавното първенство по триатлон

0
167
Триатлон
Снимка: Pixabay

210 души взеха участие в Държавното първенство по триатлон на България. То се проведе през уикенда на Гребния канал в Пловдив, предаде „Sportal.bg“.

Състезанието започна със стартовете при мъжете и жените на олимпийската дисциплина 1500 метра плуване, 40 километра колоездене и 10 километра бягане.

Победител при мъжете стана Петър Божилов, който финишира за 2:06:43 часа. Второто и третото място заеха Иво Илиев и Георги Палазов.

При жените титлата грабна Даниела Камбурова – Александрова. Тя финишира за 2:26:34 часа. На второ място остана Йолена Гешева, а третата позиция зае Юлия Спасова.

По време на Държавното първенство се проведе и отворен старт за аматьори, като целта му беше популяризиране на спорта.