
Мащабна полицейска операция срещу наркоразпространението е проведена в местността „Бадемите“ в Бургас. По време на извънреден брифинг представители на ОДМВР-Бургас и Окръжната прокуратура съобщиха за задържането на 39-годишен мъж, у когото са открити големи количества наркотични вещества.
В брифинга участваха окръжният прокурор Георги Чинев, наблюдаващият прокурор Мануел Манев, заместник-директорът на ОДМВР-Бургас комисар Денислав Киров и ръководителят на „Криминална полиция“ комисар Иван Малинов.
Открити са марихуана, кристали и кокаин
По данни на разследващите при операцията в покрайнините на квартал „Рудник“ са иззети:
- 10 килограма марихуана от сорта „Амнезия“;
- 2 килограма кристали;
- 260 грама кокаин;
- друсан чай.
Според полицията наркотиците са били предназначени за разпространение по Черноморието. Стойността на иззетата дрога на свободния пазар е оценена на около 250 000 евро.
Заподозреният е опитал да подпали фургона с наркотиците
Началникът на „Криминална полиция“ комисар Иван Малинов съобщи, че задържаният е бил заловен в момент, в който се е опитвал да подпали фургона, използван за складиране на наркотичните вещества.
Мъжът е на 39 години, криминално проявен и вече осъждан за търговия с наркотици.
Прокуратурата иска постоянен арест
По искане на прокуратурата задържаният е оставен под 72-часов арест.
Наблюдаващият прокурор Мануел Манев заяви, че държавното обвинение ще настоява пред съда да му бъде наложена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Още трима са задържани
В същия ден полицията е задържала още трима души по обвинения, свързани с наркоразпространение.
Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев обяви, че институциите ще прилагат нулева толерантност към търговията с наркотици. По думите му това е политика, разпоредена „от най-високо ниво“.
Присъединете се към нашия Телеграм
ГДБОП удари наркогрупа в „Дружба“: 7 арестувани след спецоперация


