ПФК „Левски“ спечели първото място в Детския футболен турнир „Богомил Попов“ Хасково 2022

0
36
Футболен турнир
Футболен турнир. Снимка: Община Хасково

ПФК „Левски“ спечели турнира „Богомил Попов“ за деца, родени през 2012 година. Това е първото официално състезание, което се организира на реновирания стадион „Младост“ в Хасково. Специални гости бяха изпълнителният директор на БФС Борислав Попов, треньорът на националния отбор по футбол на България Ясен Петров, зоналният председател на БФС Огнян Златков.

Кметът на Хасково Станислав Дечев и капитаните на осемте отбора, участвали в турнира, си размениха пасове в центъра на терена и така символично откриха обновения стадион „Младост“.

„Два дни вече този стадион е пълен с деца. А преди година, когато започвахме, този терен беше превърнат в една нива. Благодаря на БФС за партньорство и за това, че ни повярваха и заедно направихме този терен. Имахме много трудности. Но това не ни спря. Напротив, мотивира ни и с пари от нашия бюджет направихме нова писта, ремонтирахме част от трибуните, оградите. Имаме и още работа. Но казвам всичко това, за да дам пример на всички деца- колкото и да е трудно, никога не се отказвайте“, каза минути преди символичното откриване на стадиона кметът Станислав Дечев.

Семейството на треньора Богомил Попов наградиха с медали всички деца, участвали във футболната надпревара, а община Хасково и БФС връчиха индивидуални награди за:

• Голмайсторите на турнира са двама: Павлин Златков „Хасково 1957“ и Момчил Колев от „Левски“ с по 7 гола;
  • Най-добър треньор на турнира е Християн Христов „Левски“.

Кметът на Хасково Станислав Дечев и изпълнителният директор на БФС Борислав Попов получиха специални награди за принос в развитието на хасковския футбол.

На осмо място в турнира се класира отборът на ОФК „Хасково“ с треньор Красимир Куманов, седми са футболистите на „Арда“ Кърджали с треньор Росен Георгиев, шести са „Димитровград 1947“ с треньор Филип Сантов, петото място зае отборът на „Ботев“ Пловдив с треньор Александър Грънчарски, четвърти са футболистите на „Севлиево“ с треньор Николай Николов. Третото място в турнира „Богомил Попов“ спечелиха футболистите на „Хасково 1957“ с наставник сина на именития хасковски треньор Антон Богомилов. Второто място спечели отборът на „Локомотив“ Пловдив с треньор Адриан Чернев. А шампиони станаха футболистите на „Левски“ с треньор Християн Христов.