Петте решения на Бил Гейтс за COVID-19

0
202
Бил Гейтс
Снимка: Bill Gates. Facebook

Лечение, ваксини, тестване, следене на контактността и политики за отваряне на икономиката – това са петте ключови сфери, в които Бил Гейтс смята, че са необходими иновации, за да се спре разпространението на COVID-19 и да се върнем към нормален начин на живот. Той описа детайлно всяка от петте сфери в статия в личния си блог днес.

Твърди, че, за да присъстват хората спокойно на масови събития, е необходимо да има лечение, което да е поне 95% ефективно. Ако няма такова, ще ни е необходима ваксина, за да се върнем към нормалния живот.

Основателят на Майкрософт е наясно, че създаването на ваксина бързо е проблемно и обикновено отнема 5 години за такава да стигне до пазара. По тази причина предполага, че 18-месечният срок, поставен от правителствата за това е реалистичен, но все пак може да е недостатъчен.

Надеждното и масово тестване ще е от съществена важност за отварянето на държавите. Тестовете трябва да са достъпни за всички имащи симптоми и контактните им лица като, в идеалния случай, трябва да могат да се правят у дома.

Гейтс казва, че е необходимо да може да се следи движението на заразените хора и техните контактни лица. По този начин ще може да се предотврати внезапно избухване на заразата. Смята, че са необходими повече хора, които да работят в тази насока, и очаква държавите да следват примера на Германия.

Заключителната пета стъпка, свързана с държавните политики, ще изисква от правителствата да претеглят добре опциите си. Милиардерът вижда като най-спешно да бъдат отворени училищата, заради многото им ползи към обществото, а масови събития като спортните игри могат да изчакат още. Необходимо е да се реши колко души могат да седят в ресторант или по какъв начин да протича работата в заводите, но това са решения за управляващите.

В статията си Бил Гейтс пише, че пандемията обединява цялото човечество срещу вируса и е като нова световна война, в която този път всички сме на една страна.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments