Пет медала за България от европейското по самбо

1
144
Самбо медали
Снимка: Международна федерация по самбо

На стартовия ден на европейското първенство по самбо, което се провежда в Белград, българският национален отбор по самбо демонстрира впечатляваща форма, като спечели общо пет медала в различни категории. Състезанието продължава и днес с огромни очаквания за още успехи.

В категорията за мъже над 98 кг Делян Алишахи достигна до финалната среща в бойното самбо, но се наложи да се задоволи със сребърен медал след загуба от руския състезател Михаил Кашурников. Това не намалява значението на постижението му, което добавя ценен медал към българската колекция.

Световният шампион в спортното самбо Иван Хърков показа отлични умения в една от най-конкурентните категории — до 79 кг. Хърков спечели четири поредни мача, но беше спрян в четвъртфиналите от бъдещия шампион Иля Затилкин от Русия. Въпреки това, Хърков се съвзе и добави още две победи, които му осигуриха бронзов медал.

Други видни изпълнения включват тези на Борис Къндов в категория до 58 кг и Кристиян Анев в категория до 88 кг, които също завоюваха бронз. И двамата отпаднаха на полуфиналите от състезатели, които по-късно станаха шампиони в своите категории.

Стефани Пешева, състезаваща се в категория до 54 кг, беше елиминирана на полуфиналите от руската шампионка Вера Лоткова и също взе бронз. Димитър Стоянов завърши на пето място в категория до 64 кг, а Ива Иванова беше спряна в четвъртфиналите в категория до 59 кг.

Отборът, под ръководството на старши треньора Васил Соколов и президента на федерацията Росен Димитров, продължава състезанието с оптимизъм и вяра в способностите на своите атлети.