Перфектен „Ливърпул“ прати „Байерн“ вкъщи

0
74
Сенегалецът Садио Мане беше звездата тази вечер. Снимка: Уикипедия

„Ливърпул“ победи „Байерн“ Мюнхен с 3:1 в осминафинал-реванш от Шампионската лига и продължава напред с общ резултат 3:1, след като първия мач в Англия завърши  0:0.

Началото беше колебливо, но „бийтълсите“ взеха инициативата, въпреки че бяха гости. В средата на първото полувреме Джордан Хендерсън напусна терена поради контузия.

В 26-та минута Садио Мане се възползва от дълъг пас и умело финтира напълно излишно излезлия вратар Мануел Нойер, отбелязвайки първия гол за Ливърпул.

„Байерн“ изравни след 13 минути, когато Серж Гнабри центрира остро отдясно и бранителят Матип си заби неспасяем автогол от почти метър.

Второто полувреме започна двуостро, с добри атаки и от двете страни, но футболистите на германския гранд не се възползваха от няколко добри възможности.

През 69-та минута Милнър центрира от корнер, над всички скочи защитникът Върджил ван Дайк и красиво беляза за 2:1.

Дойде 84-та минута, когато Мохамед Салах пусна тънък пас към Мане, той надскочи Матс Хумелс и направи Нойер безпомощен за 3:1 за „Ливърпул“.