Печатница или пералня за пари има в Община Пловдив?

0
145
Елена Гунчева
Снимка: Елена Гунчева, Facebook

Бизнесът трябва да си знае мястото според гербоидите /а и според други партии от статуквото/, а именно: натикан в ъгъла и постоянно притискан. Като се оставят да работят и да оцелеят само тези, удобни на властта. В тази криза, когато оставиха голяма част от бизнеса затворен, държавата и общината отказват да дават помощи и облекчения, за да подпомогнат хората.

КметЯт на Пловдив /Боже, прости ни, че го търпим/, заяви, че няма печатница за пари в мазето на общината. Всъщност мазето на общината е склад, който петдесетте години е бил арест и затвор, доколкото знам.

Значи, бизнесът да се оправя. Заплати трябва да се плащат на администрацията, а те, както се знае, се назначават от верните партийни листи. Като тук-таме се оставя по някой от дългогодишните служители, защото все пак някой трябва и да разбира и да работи. Община Пловдив се е превърнала в тежка бюрократична машина, която вместо в интерес на гражданите, работи в интерес на черната каса на ГЕРБ. Факт! А много от новоназначените калинки дори не могат да обяснят какво работят.

Елементарни казуси не знаят как да разрешат, а на гражданите и бизнеса се създават преднамерено проблеми. Общината се е превърнала в агенция за недвижими имоти и борса за комисионни. Но все някой трябва да плаща за това и това сме ние – с данъци, такси, цена на услуги, които нямат никакво покритие.

Зико няма печатница, а пералня за пари. Като поредният пример е идеята за Пешеходния мост. Там нещата са ясни, корупционният модел е заложен още при откриване на концесията. Оттогава са сменени три закона за концесиите /съвсем умишлено, за да може да се манипулират концесиите и никой да не може да се ориентира какво да прави/. Но е безспорно, че първо: Община Пловдив си остава собственик на моста. Второ: концесионните права са непрехвърлими без изрично съгласие на концендента, каквото не се е чуло да има /а ако има, някой трябва да отговаря кога и защо е дадено/, и трето: договорът може да се прекрати поради неизпълнение /такова със сигурност има/. Въпросът е защо общината е решила да откупува „концесията“!?!?! Поне така се разбра от странните от правна гледна точка обяснения от общината. Не се разбра също така общината пробвала ли е да защити собствеността си и правата си? Съответно Общинският съвет /който не е самостоятелно юридическо лице/, като концендент?

Има ли направен правен анализ какво да се прави? При положение, че общината плаща луди пари на външни юристи, все пак би трябвало да се предприемат някакви мерки?

Всъщност има и друга цел: създаване на ново ОП, тоест хранилка за нови „наши хора“. На заплати, които ние ще плащаме, освен 4,5 милиона лева.

В момента общината вместо да улеснява живота на хората и да им помага, налага глоби, санкции, подивяла е да събира пари, увеличава заплатите на чиновниците, прави постоянно проблеми за незаконно строителство /обикновено на хора, които са строили в собствен имот и което строителство не пречи на никого, но пък подминава незаконните постройки в Столипиново, Шекера и прочие освен при пиар акции/, с години не урежда правата на собствениците на обектите по § 17 от ЗУТ /и в двете хипотези/, изнудва за всяко поставяне на преместваем обект, реклама и какво ли още не. Общината се е превърнала в една огромна пералня за пари, където освен официалните разноски за услугите, винаги трябва да се формира „вътрешно убеждение“ у управляващите и общинските съветници.

И въпросът е докога това ще продължава? Концесиите са една от пералните за пари. Спирките, Събота пазар, спортните обекти…..все провали. Предварително заложени, но добре заплатени.

Източник: Елена Гунчева

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments