Първи червен картон на шампионата в Катар

0
66
Футболен съдия
Футболен съдия. Снимка: Pixabay

В първи двубой от втория кръг на груповата фаза на световното първенство Иран победи с 2:0 Уелс в група В. Срещата се запомни и с първия червен картон на шампионата в Катар. Той беше отсъден на вратаря на „драконите“ Уейн Хенеси.

Големият шанс за Иран беше в началото на втората част. В 51-та минута Сардар Азмун удари лявата греда на Хенеси. В 84-та удар на Бен Дейвис беше избит трудно от вратаря Хосейни. При ответното нападение на Иран Уейн Хенеси пресрещна Мехди Тереми на десетина метра пред наказателното си поле и го фаулира грубо. Точно за това той получи първия червен картон от гватемалския съдия Марио Ескобар.

Вместо него на вратата застана стража на Лестър Дани Уорд. В деветата минута на добавеното време резервата Роозбех Чешми вкара скъпоценния първи гол. Две минути по-късно след бърза контраатака Рамин Резаян вкара второто попадение.

От 21:00 часа е другият двубой от група В между отборите Англия-САЩ.