Още 3 световни титли за България от първенството за мъже и жени по кикбокс в Португалия

0
60
Калина Бояджиева с три световни титли от СП Португалия 2023
Калина Бояджиева. Снимка: Антоанета Илиева, Facebook

Българските кикбоксьори извоюваха още 3 световни титли и 1 сребро в днешния последен финален ден на шампионата на планетата по кикбокс в Албуфейра. Калина Баяджиева, Кристина Николова и Иван Кръстанов са световни шампиони в категориите си. Това съобщиха от родната федерация.

„Детето чудо“ Бояджиева изкова името си със златни букви в историята на родния кикбокс ставайки първата българка с три световни титли от едно състезание в дебюта си при жените. 17-годишната възпитаничка на СК „Масару“ буквално отнесе съперничката си от Словения Стаса Липник на финала. Първият рунд приключи с точка за Калина, но във втория и третия представителката ни доминира тотално над словенката и спечели Световната титла с 3:0 съдийски гласа.

Капитанът на националния отбор на България на татами Кристина Николова доказа, че е боец от класа, след като спечели титлата в категория до 50 кг, киклайт контакт, постигайки категорична победа с 3:0 над туркинята Дуйгу Туран, която е трикратна световна и четирикратна европейска шампионка.

Иван Кръстанов е световен шампион в категория до 79 кг стил киклайт контак след успех над поляка Армин Вилчевски. Кикбоксьорът ни стигна до титлата след като във втория рунд рефера спря финалната среща заради счупен нос на опонента си.

Анелия Тодорова остана със сребърния медал в категория до 55 кг стил киклайт контакт, след като загуби финала от хърватката Луция Регват.

До момента това е най-успешното Световно първенство за мъже и жени за българския кикбокс. Равносметката е 6 световни титли, 3 сребърни отличия и 10 бронзови медала.