Николаев спечели сребърен медал от Европейското първенство по бокс

0
38
Медалисти
Медалисти. Снимка: Българска федерация по бокс

Боксьорите ни се представиха много силно на Европейското първенство за ученици като извоюваха сребърен и пет бронзови медала. Българските национали са били водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, заедно с Пейчо Багдатов, като се поздравиха с 6 отличия от общо 13 участника, уточниха от Федерацията по бокс.

В последния ден на първенството Николай Николаев спечели сребърен медал в категория до 52 килограма. Талантът ни проведе здрав мач с представителя на Азербайджан Шахин Асланов, като те си размениха превъзходството в първия и втория рунд. В третия обаче сънародникът ни отстъпи и това доведе до поражение с 0:5 гласа.

Преди Николаев с бронзови медали се поздравиха Георги Гълъбов (44 кг) и Иво Димитров (54) при момчетата, както и Божидара Райчева (38), Роберта Хаджийска (46) и Камелия Желязкова (51) при момичетата.