Никол Тодорова спечели златния медал в многобоя при девойките на турнира „София къп“

0
79
Художествена гимнастика
Художествена гимнастика. Снимка: БФХГ, Facebook

Българката Никол Тодорова спечели шампионската титла в многобоя на Международния турнир по художествена гимнастика „София къп“, съобщиха от родната ни федерация.

Тя събра сбор от 119.700 точки (30.700 за обръч, 30.650 за топка, 29.650 за бухалки и 28.700 за лента).

Никол Тодорова изигра силно цялата си програма и заслужено се поздрави със златния медал в многобоя.

Втората българска представителка, която влезе в официалното класиране – Елвира Краснобаева спечели бронзовото отличие със сбор от 117.700 точки (30.900 за обръч, 29.250 за топка, 30.800 за бухалки и 26.750 за лента. За България участваха още Дара Стоянова, Дара Малинова, Магдалена Вълкова и Виктория Христозова.

Сребърният медал спечели представителката на Полша Лиляна Левинска, която събра сбор от 118.350 точки (31.150 заобръч, 29.350 за топка, 29.800 за бухалки и 28.050 за лента).

При девойките за финалите на отделните уреди се класира по една гимнастичка от държава, така на обръч и бухалки ще участва Елвира Краснобаева, а на топка и лента за медали във финалите ще се бори Никол Тодорова.

Днес България ще има 14 финала на отделните уреди – ансамбъл девойки в двата финала, при жените Ева Брезалиева и Татяна Воложанина ще участват на всичките 4 финала, а Никол Тодорова и Елвира Краснобаева ще участват на по два финала.

„Поздравления за всички, които стоят зад този успех на национален отбор – девойки (индивидуално) в лицето на старши-треньора на отбора Райна Тошева, помощник-треньора Ася Иванова, хореографа на тима Светлин Димитров, балетния педагог Георги Аспарухов, кинезитерапевт Ивайло Андонов, психолог проф. Татяна Янчева, директора на националните отбори Деспа Кателиева и не на последно място президента на БФХГ Илиана Раева“, посочиха още от родната ни федерация.