Невяна Владинова триумфира в Лисабон

0
167
Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница във Фейсбук

Невероятната Невяна Владинова спечели титлата в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика в Лисабон, съобщи „Уебкафе“.

Гимнастичката ни се представи много силно и със сбор от 80.250 т. (21.300 на топка, 20.850 на обръч) зае първо място на почетната стълбичка. На второ място със сребърен медал остана Катрин Тасева.

Невяна Владинова, Катрин Тасева
Снимка: Българска федерация художествена гимнастика – Официална страница във Фейсбук

Въпреки че началото за Катрин беше отлично и тя изкара 20.500 на бухалки, после допусна някои неточности на топка и обръч, за да завърши със сбор от 77.850 т.

Боряна Калейн завърши на петата позиция в многобоя, а днес на финалите на отделните уреди България ще има осем от осем възможни участия при жените и при девойките.

Владинова ще участва на всичките 4 финала на уредите, Катрин Тасева ще играе на бухалки и лента, а Боряна Калейн на топка и обръч.