Нестеров и Иванов продължават на четвъртфиналите на турнирa в Констанца

0
36
Пьотр Нестеров
Пьотр Нестеров. Снимка: "Тennis.bg"

Българските тенисисти Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в румънския град Констанца, предаде „БТА“. Наградният фонд на състезанието е в размер на 15 000 щатски долара, а съперниците на родните състезатели ще станат ясни по-късно днес.

Националът на България за купа „Дейвис“ Нестеров победи румънеца Дан Александру, който бе седми поставен в схемата. Резултатът срещу представителя на домакините бе  7:5, 6:3, а сблъсъкът между двамата продължи близо два часа.

Номер 4 в схемата Симон Антони Иванов надделя над уругвайския тенесист Игнасио Кару  с 6:4, 6:2 за 88 минути. Българският състезател преодоля пасив от 1:4 в първия сет, но след серия от пет поредни гейма поведе в резултата. Във втората част той взе аванс от 3:1 и без проблеми стигна до крайния успех.

След няколко часа на четвъртвъртфиналите на двойки Пьотр Нестеров и полякът Олаф Печковски, поставени под номер 2, ще срещнат четвъртите в схемата швейцарци Лурой Мартинес и Николас Париция.