Националите ни преодоляха провокациите в Скопие и победиха Северна Македония

0
49
Футбол
Футбол. Снимка: Pixabаy

Футболистите от националния ни отбор спечелиха гостуването си в Скопие срещу състава на Северна Македония с 1:0.

Това се случи в последния си мач от четвърта група в Лига „С“ на тазгодишното издание на турнира „Лига на нациите“. Единственото попадение отбеляза Кирил Десподов в 50-та минута. Нашите приключват на второто място в групата с 9 точки, а първи са грузинците с 16. В другата среща от групата: Гибралтар – Грузия 1:2.

Преди първия съдийски сигнал публиката на стадион „Тоше Проески“ в Скопие освирква мощно българския химн, след което последваха грозни скандирания срещу българските футболисти. В последните минути нашият отбор успя да задържат топката далеч от българската врата и логично последния съдийски сигнал дойде при резултат 1:0 за България.

По този начин националният ни тим запазва мястото си в четвърта урна при жребия за европейските квалификации след месец.