Нашите волейболистите претърпяха загуба от САЩ

0
75
Български отбор по волейбол
Български отбор по волейбол. Снимка: БФ Волейбол, Фейсбук

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби с 1:3 срещу САЩ в мач от турнира Лига на нациите в столицата, съобщиха от БФ Волейбол. В „Арена Армеец“ селекционерът Николай Желязков пусна в игра титуляри Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Стефан Чавдаров, Светослав Гоцев, либеро е Владислав Иванов.

Американците поведоха с 6:3 след силно начало, а след това увеличиха аванса си до 18:9 точки, за да поведат в геймовете след категорично 25:12 точки. Във втория гейм домакините демонстрираха коренно различна игра и взеха аванс от шест точки – 10:4. Силното начало бе затвърдено за 23:14, а щурмът на американците само намали аванса на българите – 25:20.

Третата част беше ключова. Резултатът се движеше точка за точка, но американският отбор поведе с 20:18. Добра серия от начален удар на Александър Николов доведе до 21:21. Първият геймбол бе в полза на България при 24:23, но след това американците записаха три поредни точки, с което си върнаха аванса в двубоя. В четвъртата част тимът на САЩ поведе с 9:6, премина през 15:12 и 22:18, за да приключи двубоя при 25:23.

Най-резултатен бе Александър Николов със 17 точки, а Радослав Парапунов добави 15 т. Енсинг Кайл реализира 20 точки за американците. Днес е срещата между България-Бразилия.