Наполи е на финал за Суперкупата на Италия с убедителна победа

0
36
Футбол
Снимка: Wikimedia commons

В първия полуфинал на обновения формат на Суперкупата на Италия Наполи постигна убедителна победа с 3-0 над Фиорентина. Мачът се проведе на стадион „Ал-Ауал Парк“ в Рияд, Саудитска Арабия, като част от новата концепция на турнира, който включва водещите отбори от Серия А и Копа Италия.

Срещата започна с доминиращо присъствие на Наполи, които бързо установиха контрол над играта. Първата значителна възможност за гол се появи в 10-ата минута, когато Матео Политано опита удар от границата на наказателното поле, но без успех.

Отбелязването на първия гол не закъсня и в 22-ата минута Джовани Симеоне завърши бърза контраатака с точен изстрел, след като получи асистенция от Хуан Хесус. Фиорентина имаше шанс да изравни резултата в 28-ата минута, но голът на Лукас Белтран беше отменен заради засада след преглед с VAR.

Към края на първото полувреме Фиорентина получи възможност да изравни чрез дузпа, след нарушение на Марио Руй. Въпреки това Джонатан Иконе не успя да реализира наказателния удар, пропускайки важна възможност за своя отбор.

През второто полувреме Наполи продължиха да поддържат натиска и контрола над мача. В 84-ата минута Алесио Зербин, влезлият като смяна, реализира втория гол за Наполи, последван от още един само три минути по-късно, като по този начин затвърди успеха на своя отбор.

Тази победа осигури на Наполи място във финала на Суперкупата на Италия, където те ще се изправят срещу победителя от срещата между Интер Милано и Лацио. С успеха си, Наполи демонстрира, че въпреки трудностите през сезона в шампионата, отборът все още може да се състезава на високо ниво. От друга страна Фиорентина ще трябва да анализира загубата и да се подготви за предстоящите си мачове в лигата.