0
297
Церемония Спортист на годината в Бургас
Снимка: Искра.бг

Днес бяха наградени най-добрите спортисти и треньори на Бургас. Сред гостите в Експозиционен център „Флора“ се открояваха имената на редица бивши и настоящи спортисти – Армен Назарян, Дончо Жеков, Антон Коджабашев, Петър Иванов, Цанко Цанков и други.

Призьорите бяха отличени в четири категории – „Най-добър спортист с увреждания“, „Най-добър отбор“, „Най-добър млад талант“ и „Спортист на годината“.

Победител в първата категория стана състезателят по канадска борба Димитър Щерев, който на Европейското първенство в Гърция завърши на 7 позиция.

Наградата за „Най-добър отбор“ получи волейболният тим на Нефтохимик 2010. Негови представители на церемонията бяха треньорът Николай Желязков, неговият помощник Теди Дремсизов и капитанът Николай Николов.

Със званието „Най-добър млад талант на Бургас“ бе наградена състезателката на Плувен клуб „Черноморец“ – Десислава Белова. Тя завоюва 59 медала през 2019 година и постигна 3 рекорда при 11-годишните. Челната тройка се допълва от състезателката на Полицейски карате и джу-джицу клуб Ванеса Стоянова и бореца от отбора на „Черноморец“ Костадин Иванов.

В категория „Спортист на годината в град Бургас“ бяха наградени първите 10 в класирането. Победител в нея стана гимнастичката от Художествен клуб „Черноморец“ и националния отбор на България Стефани Кирякова. На второ място остана състезателят на Спортен клуб „Самурай“ Атанас Божилов, а трети бе класиран борецът Едмонд Назарян от СКБ „Бургас“. Топ 10 допълниха Нургюл Салимова (Шахматен клуб „Бургас 64“), Радостин Костадинов (Полицейски карате и джиу-джицу клуб), Мариела Костадинова и Теодор Велинов (клуб по спортна акробатика Нефтохимик 2011), Жанет Ангелова (Плувен клуб „Акулите), Пламен Камбуров (Автомобилен клуб „Вромос“), Цветан Рашев (клуб по борба „Черноморец“) и Живко Гюров (спортен клуб по бойни изкуства „Интер 92“).

Наградите бяха връчени от кмета Димитър Николов, бившия заместник-кмет по социалните дейности и спорт д-р Лорис Мануелян, заместник кмета по културата, туризма и спорта Диана Саватева, председателя на Общинския съвет Севдалина Турманова и началника на „Охранителна полиция“ към ОДМВР – Бургас – Неделчо Рачев.

Всички състезатели и техните представители изказаха своята благодарност към Община Бургас за оказаната помощ и съдействие, и си пожелаха 2020 година да е още по-успешна.