Над 120 деца се включиха в Пролетния турнир по плуване „Ямбол 2024“

0
174
Плуване
Пролетен турнир по плуване „Ямбол 2024“. Снимка: Община Ямбол

Над 120 деца взеха участие в Пролетния турнир по плуване „Ямбол 2024“, който се проведе в ремонтираният плувен комплекс в Езикова гимназия „Васил Карагьозов“ в Ямбол. Събитието бе организирано от Община Ямбол, Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни, Спортен клуб „Модерен петобой и фехтовка“-Ямбол, Общинският съвет по наркотични вещества и Превантивно-информационен център-Ямбол.

Заместник-кметът на Ямбол Енчо Керязов откри надпреварата:

„За мен е чест за пореден път да бъда част от такава страхотна проява. Плуването е спорт, който укрепва цялото тяло. Успех на всички спортисти!“

Плувците бяха разделени в няколко възрастови категории и дисциплини, като право на участие имаха ученици от 1-ви до 8-ми клас, а крайното класиране изглежда по следния начин:

При момчетата от I и II клас в категория 25 метра кроул Йордан Наков спечели златния медал, среброто отиде при Павел Георгиев, а бронза остана за Никола Йорданов. В категория 25 метра гръб Йордан Наков отново грабна първото място, но този път следван от Павел Челебиев на второ и Кристиян Парашкевов на трето място.

При момичетата категорията 25 кроул първа завърши Гергана Герганова, второто място остана за Веселина Стоянова, а трета – Мария Мадина. В категорията 25 метра гръб Веселина Стоянова се окичи със златния медал, среброто отиде при Гергана Герганова, а Мария Мадина отново завърши трета

При по-големите деца, тези от III до IV клас, момчета, 50 метра кроул, първи стана Валентино Петров, а след него се наредиха Живко Музикантски и Кристиян Йорданов. На 50 метра гръб Валентино Петров отново грабна златото, среброто отиде при Йоан Наков, а бронза остана за Кристиян Йорданов.

При момичетата, в същата възрастова група, на 50 метра кроул, първото място бе отредено за Деница Михова, зад нея втора се нареди Алис Иванова, а трета остана Виктория Бринкова. На 50 метра гръб Деница Михова отново бе безпогрешна и завърши първа, следвана от Виктория Бринкова и Донна Василева.

Във възрастовата категория V до VI клас, при момчетата, на 50 метра кроул, Борислав Манчев завърши на първа позиция, а след него останаха Стоян Стоянов и Теодор Желязков. На 50 метра гръб Мартен Мъхчиев спечели златото, а среброто и бронза отидоха отново при Стоян Стоянов и Теодор Желязков.

На 50 метра кроул, но при момичетата, Мария Георгиева стана първа, втора завърши Николета Георгиева, а трета остана Димана Димова. На 50 метра гръб класирането изглеждаше по същия начин.

В последната възрастова група, VII до VIII клас, при момчета, на 50 метра кроул Стилиян Вичев завърши на първо място, следван от Стелян Подиков и Георги Атанасов. На 50 метра гръб Стилян Вичев и Стелян Подиков отново завършиха съответно първи и втори, като третото място отиде при Мартин Иванов.

В дисциплината 50 метра кроул, при момичетата, Михаела Колева завърши на първа позиция, втора стана Борислава Василева, а трета Иванела Хаджиева. Класирането на 50 метра гръб изглеждаше по идентичен начин.