
Общо 1160 водачи ще получат електронни фишове за превишена скорост в рамките на почивните дни на територията на Пловдивска област. Данните са изведени от анализа на сектор „Пътна полиция“, работил на терен в периода 17–19 октомври в Пловдив и региона.
Повече от 1400 други нарушения
Освен случаите на превишена скорост, мобилните и стационарни камери са регистрирали още 1438 нарушения на Закона за движение по пътищата. По тях е взето административно отношение – 278 акта и глоби с фиш.
В рамките на контролната дейност са направени 231 проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества.
17 пътни инцидента – двама пострадали
През отчетния период са обработени 17 сигнала за пътнотранспортни произшествия – 15 с материални щети и 2 с пострадали участници.
За отчетния период в подразделения на областната дирекция на МВР с полицейски заповеди са били задържани четирима пияни водачи и един, заради отказ да бъде изпробван с дрегер.
Присъединете се към нашия Телеграм
Обиски в Община Пловдив! Европрокуратурата разследва ремонт!



