Над 100 бегачи се състезаваха в Ямбол в най-старото лекоатлетическо състезание у нас

0
110
Крос „Диана“
Крос „Диана“. Снимка: Община Ямбол

Над 100 бегачи взеха участие в 57-ото издание на най-старото лекоатлетическо състезание – лекоатлетически крос „Диана“. Легендарното състезание се проведе в Градския парк на Ямбол.

То е организирано от Българската федерация по лека атлетика и Клуб по лека атлетика „Тунджа“-Ямбол, с подкрепата на Община Ямбол.

При момичетата от V до VI клас, на 400 метра, първа завърши Софи Петкова от ОУ „Любен Каравелов“. След нея се нареди Илияна Спасова от СУ „Климент Охридски“, а трета остана Никол Говедарова от ОУ „Николай Петрини“.

В същата категория, но при момчетата, първи се нареди Йордан Жеков от ОУ „Любен Каравелов“. Второто място спечели възпитаника на ОУ „Николай Петрини“ Тодор Желязков, а трети се нареди Мартин Петков от ОУ „Любен Каравелов“.
При момичетата от VII до VIII клас, 500 метра дистанция, първа е Марая Димитрова от ОУ „Любен Каравелов“, втора – Пламена Янева от Езикова гимназия „Васил Карагьозов“, а трета е нейната съученичка Никол Атанасова.

В същата категория при момчетата първото място спечели Георги Атанасов от ОУ „Любен Каравелов“, втори се нареди Петър Георгиев от ПМГ „Атанас Радев“, а трети стана Майк Валентинов от СУ „Пиер дьо Кубертен“.

При юношите от IX до XII клас, на 500 метра дистанция, първи завърши Йордан Грудев от Езикова гимназия „Васил Карагьозов“, втори стана Евгени Тенев от ПГЛПЕХТ, а трети завърши Васил Василев от същото училище.

При девойките под 18-годишна възраст, 1500 метра дистанция, първа завърши Мира Георгиева от Спортен клуб „М. Ценов Рън Тийм“. Втора остана Катерина Димова от СКЛА „Желев“, а трета се нареди Мария-Луиза Димитрова, от същия отбор.

При юношите под 18 години, 2000 метра дистанция, първото място спечели Руслан Янев от Спортен клуб „Тангра“. Втори завърши Петър Кашпов от „Вая“ 94, а третото място остана за Емануил Петков от АК „Орхание“.

При девойките под 20 години, на 2000 метра дистанция, първа е Аделина Павлова от СКЛА Шумен, втора е Памела Ени от „Локомотив“ Дряново, а трета остава Дияна Янева от СК „Атлетик“.

При юношите на същата възраст, но на дистанция от 3000 метра, първи е Мартин Атанасов от „Евър“ – Варна. Втори се нарежда Валентин Бояджиев от същия отбор, а трети остава Мартин Христов от „Етър Атлетик“ – Велико Търново.

При жените на 3000 метра, първа завърши Маринела Нинева от Локомотив Дряново. Втора стана Билсерин Сюлейман от СКЛА „Нови Пазар“, а трета се нареди Деница Желязкова от СК „Стогос-2006“.

При мъжете на 4000 метра, първото място бе отредено за Стоян Владков от „Локомотив Дряново“. Втори завърши Чудомир Черногоров от „Атлетик“ Мездра, а трети остана Станислав Рашков от СК „Етър Атлетик“.