Мотоциклетизъм: Мартин Чой с четвърта победа в BMU European Road Racing Championship 2020

0
332
мотоциклетизъм
Снимка: БФМ

Мартин Чой (МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България, BMW) записа 4-та победа в BMU European Road Racing Championship 2020, триумфирайки без проблем в клас SBK вчера. Надпреварата беше предпоследен кръг от високоскоростните серии, както в шампионата на Източна Европа, така и в републиканския.

След петъчните проливни дъждове, в събота летищен комплекс „Долна Митрополия“ зарадва пилотите с изцяло суха писта, идеални условия, слънчево и топло време. 92 състезатели от България, Турция, Северна Македония и Румъния взеха участие в различните класове, съобщиха от Българската федерация по мотоциклетизъм (БФМ).

По информация на Централата, Чой е повел колоната от старта и е водил убедително до края на 12-те обиколки. Българинът е спечелил с преднина от 13 секунди битката в „кралския“ клас пред Иван Грозев (ПСК Хела Мотор Спорт, BMW). На третото място е финиширал Димитър Митов (МК Боляри, BMW), който е останал на 41 секунди от победителя.

В клас SP125 поредният безпроблемен успех извоюва Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Aprilia), която стигна до първото място, благодарение на перфектното си каране през всичките 8 обиколки. На 30 секунди зад нея се класираха Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia) и Боян Петров ( МСК Плевен, Aprilia).

SSP300: Турчинът Келеб Сатичи (Yamaha) победи конкурентите си вчера, оставяйки на втората и третата позиция в състезанието сънародника си Омер Карпуз (Yamaha) и българката Геновева Кънева (МСК BG Power, Yamaha).

F600: Васил Кичуков (АМСК АИТ Рейсинг тим, Yamaha) беше най-бърз и закономерно се качи на първото място на подиума за награждаване. Кичуков пресече финала с аванс от 11 секунди пред Павел Драганов ( МСК Екстра Форс Рейсинг, Honda) и на 12.1 секунди от третия Александър Александров (МСК СВ Мото рейсинг тим, Kawasaki).

F1000: Много оспорвано състезание направиха Велислав Марков (МСК НСА Моторспорт, Kawasaki) и Валентин Георгиев (Камикадзе рейсинг тим, Suzuki). Двамата караха един зад друг през цялото време, като на няколко пъти си разменяха лидерската позиция. В крайна сметка с едва 0.4 секунди като лидер завърши Марков, втори Георгиев, а трети Аксел Исмаил (СК Кранк Пауър, Yamaha).

SSP: Нова победа от началото на сезона за Милен Георгиев (МСК СВ Мото рейсинг тим, Yamaha). Той беше най-бърз от останалите и правеше разлики във времената след всяка обиколка. Георгиев видя карирания флаг 18.1 секунди преди завършилия на втората позиция Пламен Христов (ПСК Хела Мотор спорт, Yamaha). Третото място спечели завърналият се на пистата след няколко годишно отсъствие Александър Тодоров (ПСК Хела Мотор спорт, Suzuki).

Скутери: Победа в съботното състезание за Иво Михайлов (СК Зедмото, Piaggio). Втори и трети финишираха Алекс Иванов (МСК СВ Мото Рейсинг тим, Piaggio) и Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia).

Пълните времена от вчерашния предпоследен кръг на BMU European Road Racing Championship 2020  може да видите тук. Екшънът на летищен комплекс „Долна Митрополия“ продължава и днес с финалния кръг, който ще определи шампионите в гледаната с най-голям интерес от зрителите дисциплина в мотоциклизма. Официалното откриване на Grand Prix Bulgaria е от 10:30 часа, а след него ще се проведат и състезанията във всички класове.