Мирослав Спасов и Маринела Нинева постигнаха победи на „Бистрица рън“

0
23
Бистрица рън
Бистрица рън. Снимка: Българска федерация по лека атлетика

Точно 100 бегачи (60 на дългата дистанция от 11.6 километра и 40 на късата от 2 километра) стартираха по традиционното трасе по планинската пътека над село Бистрица с посока към село Железница на състезанието „Бистрица рън“, а националните шампиони на маратон Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) и Мирослав Спасов (Атлет – Мездра) бяха най-бързи по разкаляната пътека в празничния петък.

Шестото издание на „Бистрица рън“ се проведе в днес, 24 май, когато българската атлетика празнува 100 години. Нинева, която на 28 април стана и балканска шампионка на маратон в Белград, преодоля дистанцията за 46:13 минути. Нейната съотборничка 16-годишната Памела Ени бе съвсем близо и зае второто място с 46:29, а призовата тройка допълни многократната победителка във веригата „Рън България“ Билсерин Сюлейман (Златен шпайк) 48:11 минути.