
Ивайло Мирчев излезе с коментар в социалната мрежа Facebook по повод искането на президента Румен Радев за произвеждането на национален референдум за въвеждането на еврото в България. Той е категоричен, че ПП-ДБ не са против демокрацията, но тя трябва да стъпва на законите, а не на популизма. Ето какво още посочи той:
„Бяхме обвинени, че след като сме против референдум за еврото, значи не сме достатъчно демократи. Демокрацията, г-н президент, стъпва на законите, а не се опитва да ги заобикаля с популизъм. Учуден съм, че се налага да си обясняваме А и Б на държавното устройство.
Да игнорираме върховния закон в тази държава – конституцията – е шокиращо предложение от страна на един президент и за мен то повдига много въпроси. Неизбежно е да търсим обяснение за действията на президента, които са в конфликт със самата идея за държавническо поведение.
За чий интерес работи подобно предложение? А дали зад референдума, предложен точно сега, не прозира страх?
Страхът от текущото разследване по аферата “Боташ”, което може да разобличи ролята на президента за договор, от който България губи милиарди?
Да хвърлиш нацията в изкуствено подклаждано разделение, само за да отклониш вниманието – цената на подобен кьорфишек може да бъде твърде висока за България.
Защото референдум за еврото би бил не само противоконституционен, но и национално безотговорен акт, целящ да отклони страната ни от европейския ѝ път и да я върне в руска орбита.“
Присъединете се към нашия Телеграм
Кирил Петков цитира Левски и обяви: Няма да подкрепим този противоконституционен референдум!
Има и във район Връбница – кметство Мрамор.