0
183
Министър Кралев и Теодор Кабакчиев
Снимка: ММС

Спортният министър Красен Кралев днес проведе среща с българския състезател по мотоциклетизъм Теодор Кабакчиев. Той е близо до историческо за България постижение. Младата ни надежда е лидер в генералното класиране през сезона в световния шампионат по Супер Ендуро, клас „Джуниър“. Кръг преди края на надпреварата Кабакчиев има в актива си 185 точки, зад него е германецът Леон Хентче със 183 точки и американецът Тай Кулинс, който е със 165 точки.

В началото на февруари Кабакчиев постигна успех в V-ия кръг от световния шампионат, който се проведе в зала „Ласло Пап“ в столицата на Унгария – Будапеща. Подкрепян от над 200 българи, българинът спечели пълен актив от 60 точки.

Последният кръг от шампионата на планетата е на 14 март в полския град Лодз. Кабакчиев ще излезе с червения номер на водач в генералното класиране.

„Мечтата ми е да стана световен шампион. Тази година проведох добра подготовка в Испания и това ми помогна да се представя на високо ниво в състезанията до момента“, сподели Кабакчиев по време на срещата си с ресорния министър.

Министър Кралев пожела успех на мотоциклетиста ни в решителния кръг от световния шампионат.

На събитието бяха още председателят на Българската федерация по мотоциклетизъм Богдан Николов и председателят на Организационния комитет на Гран при на България Румен Петков.