Милуоки победи Клипърс в Ел Ей, Янис с 38 точки

0
234
Янис Антетокумпо
Снимка: Фейсбук

В мач от НБА, игран тази нощ, отборът на Милуоки Бъкс спечели като гост на Лос Анджелис Клипърс с резултат 129:124.

Домакините бяха без голямата си звезда Кауай Ленърд, но предвождани от Монтрезл Харел успяха да стигнат до аванс от 2 точки след края на първата четвърт. Във втората обаче защитата им се пропука и гостите от Милуоки вкараха 42 точки, което означаваше предимство за тях на почивката – 70:59.

През второто полувреме и двата отбора продължиха да играят офанзивно. Клипърс се опитаха да наваксат изоставането си, но макар да бяха близо до равенството, не успяха да пречупят гостите си. Благодарение на Янис Антетокумпо „Елените“ издържаха се оказаха твърде силни за своите домакини и въпреки, че не спечелиха нито една част от второто полувреме, те успяха да съхранят аванса си и да надделеят с 129:124.

Голямата звезда в „Стейпълс център“ бе тежкото крило на Бъкс Янис Антетокумпо. Той се отчете с дабъл-дабъл, като освен 38-те точки овладя и 16 борби, а една асистенция го раздели от трипъл-дабъл. Ерик Бледсоу добави 20 точки за победата. За домакините трима играчи записаха дабъл-дабъл – Лу Уилямс (34 точки/11 асистенции), Монтрезл Харел (34 точки/13 борби) и Патрик Бевърли (20 точки/10 борби), но това се оказа недостатъчно.