Меле след края на мача на Лудогорец и Шахтьор

0
43
ФК Лудогорец
Снимка: ФК Лудогорец

Лудогорец направи равенство 2:2 с украинския Шахтьор /Донецк/ в последната си контрола по време на подготвителния лагер на българските футболни шампиони в Турция.

Лудогорец отбеляза 2 гола в рамките на секунди в средата на първото полувреме, като Антон Недялков асистира и за двата. Българският национал първо подаде прекрасен пас от лявото крило за попадение на Игор Тиаго в 27-та минута, а две по-късно го направи от същата позиция и за Густаво Нонато.

Неприятни сцени се разиграха след последния съдийски сигнал на контролата между Лудогорец и украинския гранд Шахтьор /Донецк/, предадоха от „Sportal.bg“. От щаба на българския шампион изявиха претенции и за двата гола на Шахтьор. При първия Мануел Шоу бе избутан в гръб от противников играч, а дълбоко в добавеното време турският рефер отсъди несъществуваща дузпа срещу Лудогорец. Топката се удари в крака на Якуб Пьотровски, а не в ръката, както видя местният съдия. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Артьом Бондаренко.

Секунди след края на срещата спортният директор на разградчани Георги Караманджуков потърси сметка от главния съдия за отсъжданията му, а той скочи да го бие с юмруци. След като двамата бяха разтървани, турският рефер поиска да си тръгне с полиция.