0
52
Волейбол
Волейбол. Снимка: БФ Волейбол

Марица /Пловдив/ е шампион в Националната Волейболна DEMAX+ лига за сезон 2022/2023 г, съобщиха БФ Волейбол. Тимът, воден от Борислав Крачанов, спечели финалната плейофна серия при жените срещу ЦСКА с 2:0 победи.

Пловдивският клуб триумфира за девети пореден път, с което подобри два рекорда – клубен и национален. Марица задмина постижението на Левски от 8 поредни титли и вече е едноличен първенец по този показател.

Волейболистките на Марица стигнаха до златните медали във втория двубой срещу ЦСКА. Пловдивският тим гостува в София и спечели убедително и тази среща – 3:0.

Първите два гейма бяха оспорвани до средата им, но гостенките показваха повече увереност в нападение. Първият завърши при 25:18. Във втората част „червените“ дори успяха за кратко да поведат, но не и да затруднят Марица – 25:17. В третата част „жълто-сините“ побързаха да затворят мача и да празнуват и спечелиха с разлика – 25:13.

Купата вдигна капитанката на Марица Ивелина Монова, която сложи и официално край на състезателната си кариера. Тя получи трофея от вицепрезидентите на Българска федерация волейбол /БФВ/ Петър Кънев и Илия Динков.

Първите три отбора в крайното класиране – Марица /Пловдив/, ЦСКА и Казанлък Волей получиха парични премии от лигата. Медали и купи връчиха и административния директор и член на Управителния съвет на БФВ Станислав Николов и Емилия Кънева – представител на генералния спонсор на лигата „Demax“.