Мария Оряшкова ще стартира и на плажна борба

0
20
Мария Оряшкова
Мария Оряшкова. Снимка: БФ "Борба"

Мария Оряшкова ще стартира и на плажна борба, съобщиха от БФ „Борба“. Преди 5 дни тя стана световна шампионка по плажно самбо на първенството в Кипър.

Шесткратната световна и деветкратна европейска шампионка по самбо Оряшкова този път ще мери сили на турнира от световните серии в Рим. В надпреварата ще стартират още петима българи – Фатме Шабан, София Георгиева, Иван Стоянов, Божидар Тодоров и Георги Иванов.

Отборът ще бъде воден от Димитър Кумчев, който стана световен шампион в дебютното издание на мондиала Обзор 2009. В тежка категория над 85 килограма асеновградчанинът победи с 2:0 именития Елдар Куртанидзe от Грузия, двукратен номер 1 в света и носител на два бронзови медала от олимпийски игри.

България се отчете с две титли, втората спечелена от Николай Станчев, сега кондиционен треньор на националните ни отбори, две сребърни отличия и едно бронзово. През март 2020 година Миглена Селишка спечели бронз от първите плажни олимпийски игри в Доха.

На турнира в Рим ще има и наш съдия – Деян Аврамов.