„Манчестър Юнайтед“ отстрани „Челси“ за Купата на Англия

0
80
Пол Погба. Снимка: wikimedia commons

„Манчестър Юнайтед“ детронира носителя на трофея „Челси“ след 2:0 на „Стамфорд Бридж“ и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп. „Червените дяволи“ се отърсиха от шока след поражението от ПСЖ (0:2) на „Олд Трафорд“ в първия им мач от 1/8-финалите в Шампионската лига и ликуваха в Лондон с попадения на Андер Ерера (31) и Пол Погба (45).

Гостите започнаха по-добре, пропуски на два пъти направи Ромелу Лукаку, но успяха да поведат с гол на Андер Ерера (31) с глава след подаване на Пол Погба.

Челси можеше да изравни в 36-ата минута след центриране на Педро и рикошет в Люш Шоу, но топката мина на сантиметри над вратата на Ромеро. Малко преди почивката Юнайтед нанесе втори удар на домакините. Пол Погба (45) се разписа с глава след комбинация с Рашфорд. Така французинът има вече 9 гола и 6 асистенции в 12 мача под ръководството на Оле Гунар Солскяер. След почивката ситуацията на терена не се промени особено.