„Манчестър Сити“ не са готови за последните етапи на Шампионската лига

0
73
Рахим Стърлинг. Снимката е архивна/wikimedia commons

„Манчестър Сити“ все още не са готови да се борят за последните етапи“ на Шампионската лига, каза мениджърът Пеп Гуардиола, след като неговият тим организира блестящо късно завръщане, за да победи „Шалке“ в първия мач от осминафиналите между двата отбора.

„Гражданите“ излязоха победител (3:2) в мач с пет гола, две дузпи, червен картон и чести видеопрегледи.

„Сити“ взе преднина в 18-ата минута с попадение на Серхио Агуеро. До края на първата част „Шалке“ обърна резултата с два гола от дузпи на Набил Бенталеб. До тях се стигна след игра с ръка на Николас Отаменди и задържане на Фернандиньо срещу Салиф Сане, като при първата ситуация бяха загубени близо пет минути за видеопреглед. „Сити“ стигна до крайния обрат с два гола на Лирой Сане и Рахим Стърлинг в заключителните минути.

В другия мач Атлетико“ (Мадрид) взе комфортна преднина след успех с 2:0 срещу „Ювентус“. Двата гола паднаха в края, като точни за „Атлетико“ бяха централните защитници Жосе Хименес и Диего Годин. Попаденията на уругвайците дойдоха след статични положения и последвали разбърквания съответно в 78-ата и 83-ата минута.