Лудогорец загуби в Дъблин, ще продължи ли напред в Шампионската лига?

0
25
ФК Лудогорец
Снимка: ФК Лудогорец

Лудогорец загуби гостуването си на Шамрок Роувърс с 1:2, но въпреки това се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. В първата среща футболистите на Анте Шимунджа победиха с 3:0.

В края на срещата беше драматично. В 88-та минута Айдому Емаку отбеляза втори гол за Шамрок и върна надеждата на домакините за чудо. В първата минута на добавеното време Каули Оливейра се разписа за Лудогорец, с което гарантира на тима си минимум участие в групите на Лига Европа.

Двубоят на „Тала Стейдиъм“ бе наблюдаван от легендата на българския футбол и играч с най-много мачове за националния отбор – Стилиян Петров, както и голмайстор №1 на Ирландия – Роби Кийн. Следващият съперник на българския шампион ще бъде Динамо Загреб.