0
48
ФК Лудогорец
Снимка: ФК Лудогорец

Отборът на Лудогорец победи лесно с 4:0 у дома Пирин Благоевград в последен мач от 13-ия кръг в Първа футболна лига.

Още в шестата минута Клод Гонсалвеш подаде към Рик Джонатан, който центрира към Спас Делев и националът с глава даде аванс за разградчани.

В следващите минути Лудогорец владееше повече топката и организира сериозен натиск срещу „Орлетата“. Превъзходството на домакините продължи и през втората част, като в 61-ата минута Якуб Пьотровски се разписа за 2:0 с глава след центриране на Кайо Видал. Четири минути след това при разбъркване в наказателното поле Руан Секо прати топката във вратата на Пирин. В 79-ата минута Кайо Видал направи 4:0 с техничен удар след подаване на Рик Джонатан. До края на двубоя домакините пропуснаха да реализират още голове във вратата, пазена от Марио Кирев.

Преди три дни Лудогорец допусна катастрофална загуба с 1:7 срещу Нордселанд в груповата фаза в Лигата на конференциите и веднага след това всички от треньорския щаб и ръководството на клуба подадоха оставки, които все още не са приети.

Разградчани се изкачиха до четвърто място в класирането с 23 точки, изпреварвайки Левски.