0
100
Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Отборът на Лудогорец изживя една от най-тежките си евровечери. Разградчани загубиха като гост на Еспаньол с 0-6 двубоя си от Лига Европа, като това е втората им най-голяма загуба в Европа, след като загубиха със същия резултат от Арсенал преди три години.

„Орлите“ започнаха двубоя по възможно най-лошия начин. Още в четвъртата минута отбраната им се пропука и Оскар Мелендо остана непокрит. От близко разстояние той не остави никакви шансове на Пламен Илиев и откри резултата.

В 12-ата минута положението на Лудогорец се утежни, след като Рафаел Форстър бе изгонен с директен червен картон. Защитникът позволи на Виктор Кампусано да му отнеме топката. Играчът на домакините оставаше очи в очи с Илиев и бе спънат отзад от Форстър.

В 19-ата минута при центриране от корнер вратарят на Лудогорец сбърка при излизането си. От това се възползва Луис Лопес, който се извиси над всички и прати кълбото за втори път във вратата на българския отбор.

В 34-ата минута Яцек Горалски блокира с ръка удар към вратата. Полякът се намираше в наказателното поле, а това означаваше само едно – дузпа за каталунците и жълт картон за Горалски. Това обаче бе негов втори и Франсоа Летесие нямаше какво да стори, освен да остави Лудогорец с 9 души, показвайки червен картон на дефанзивния халф. При последвалия 11-метров наказателен удар Матиас Весино не сгреши и направи резултатът класически.

До края на полувремето само намесите на Илиев и веднъж гредата не направиха резултата още по-голям.

Нещата през втората част не се промениха. Виктор Кампусано вкара четвърти гол още в 52-ата минута. В 73-атата резервата Адриан Педроса бе забравен от отбраната на разградчани в наказателното поле и с хубав диагонален шут прониза за пети път Пламен Илиев. Само 2 минути по-късно Еспаньол вече водеше с 6 гола. Факундо Ферейра се оказа на добра позиция и с елегантно отиграване прехвърли Пламен Илиев.

До края не паднаха нови голове, тъй като удар на футболист на испанците за втори път се отби от гредата.

Лудогорец все пак остава на втора позиция в групата с 6 точки, след като Ференцварош не успя да победи ЦСКА Москва. Унгарците са трети с 5 пункта, а московчани са на последната четвърта позиция с едва 2 точки.