„Локомотив“ спечели международния турнир по джудо в София

0
210
джудисти
Снимка: Фейсбук, Спортен клуб по Джудо и Самбо Локомотив София

Международният турнир по джудо, чийто домакин бе клуб „Локомотив“, приключи с отборна купа за софиянци. В състезанието, което се проведе в квартал „Надежда“, в една от залите на стадиона през уикенда, участваха 900 състезатели от 63 клуба. Това е и рекорд за надпреварата. В турнира имаше клубове от Сърбия, Северна Македония и Гърция.

Домакините от „Локомотив“ завършиха на първо място в отборното класиране. Неговите състезатели спечелиха 11 златни медала, 9 сребърни и 14 бронзови отличия. Втори остана „Хасково“ с шестима първенци и 5 втори и трети места. Тройката бе допълнена от „Шампион“, които имат 15 джудисти с призови места, разпределени по равно на първо, второ и трето място.

На откриването на турнира бяха президентът на федерацията по джудо доцент Румен Стоилов, неговият заместник Даме Стойков, спортният директор Спаска Илиева, генералният секретар Христо Маев и посланикът на Сърбия Желко Йович. Специален гост на събитието бе бившият световен шампион по самбо и възпитаник на „Локомотив“ Благой Иванов – Багата.