Локомотив София шампион по бокс в Ботевград

0
95
Бокс
Бокс. БФ Бокс

Локомотив София спечели отборната титла на България в шампионата при учениците, съобщиха от БФ Бокс. Боксьорите на столичните железничари събраха общ актив от 78 точки след края на втория турнир, който се проведе в Ботевград.

Талантите на Локомотив изпревариха ЦСКА, които останаха на второ място с 42 точки, а бронзовите отличия отидоха в ръцете на момчетата от Лъвовете, Петрич с 35 точки.

Със златни медали за Локомотив от турнира в Ботевград си тръгнаха двама боксьори. Титли за „железничарите“ спечелиха Антонио Дамянов /42 кг/ и Янко Илиев /52 кг/. Още петима достигнаха до финалите – Георги Гълъбов /38 кг/, Христо Тасков /40 кг/, Ивайло Колев /44 кг/, Веселин Борисов /50 кг/ и Огнян Антонов /66 кг/.

ЦСКА от своя страна излъчи най-много шампиони в Ботевград. Златни медали за „армейците“ спечелиха Николай Карабойков /38 кг/, Иван Христов /44 кг/, Нино Николаев /66 кг/ и Никита Болдирев /75 кг/, докато Митко Георгиев /60 кг/ остана със сребро.