„Локомотив-Пловдив“ победи „Славия“ и утвърди второто си място

0
140
Локомотив Пловдив
Снимка: Facebook

„Локомотив-Пловдив“ затвърди второто си място след успех над „Славия“ с 2:0 във вчерашния мач от 16-ия кръг на „Еfbet Лига“, съобщиха от „Sportal.bg“. Георги Минчев е отбелязал първото попадение в мача, а Кристиан Гомис го е удвоил. „Смърфовете“ са си върнали самочувствието след слабата си игра и загубата от Левски с 0:1. Те са победили със същия резултат „Ботев-Враца“. „Славия“ е в повече от тежка ситуация. Тимът продължава да е в зоната на изпадащите, а след тях в класирането е само „Етър“. „Виолетовите“ обаче са с мач по-малко и ако победят „Монтана“, то тогава отборът от „Овча купел“ ще остане на дъното.

В първите минути на двубоя двата отбора са се опитвали да застрашават противниковата врата. Това обаче е било безуспешно. Първата чиста голова ситуация в мача е била за сметката на „Локомотив“. В 15-ата минута Бирсент Карагарен е потърсил обратния десен ъгъл на вратата зад Вуцов, но ударът е преминал на сантиметри от гредата. Три минути по-късно „Смърфовете“ са повели. Невероятното центриране на Умарбаев от фаул е било засечено от Георги Минчев. Нападателят е надиграл защитниците на гостите и с глава е изпратил топката в мрежата. В 43-ата минута „Славия“ е била близо до изравнителен гол.

В 70-ата минута мощен шут на Милен Гамаков от далечна дистанция е бил париран от Луков. В следващите минути страстите на терена са се нажежили сериозно. При всяко съдийско отсъждане на рефера Георги Иванов футболистите на двата тима са имали притенции. В добавеното време „Локомотив-Пловдив“ е достигнал до втори гол чрез резервата Кристиан Гомис. Високият защитник е показал страхотна бързина и техника, след като е тръгнал от центъра на терена, а след това е финтирал защитник, за да насочи удара си безпощадно във вратата. Общо двата отбора са се срещали 125 пъти, като предимството е на страната на „Славия“ с 59 победи, 34 равенства и 32 загуби. В Пловдив обаче балансът е в полза на „Локомотив“ с 23 успеха за „черно-белите“ и 21 равенства.