„Локомотив НН“ завоюва четвърта поредна титла по водна топка за жени

0
67
"Локомотив НН". Снимка: Българска федерация по водна топка

Женският отбор „Локомотив Никола Нанов“ все повече очертава като хегемон в българската водна топка, след като за четвърти пореден път спечели титлата от държавното първенство. То се проведе в плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“ в Бургас

„Локомотив НН“ спечели титлата, след като първо победи в полуфиналната срещу „Арена Бургас с 24:6“. В другия сблъсък тимът на „Ботев 2000“ успя да излезе победител срещу „Черноморец“ с 16:7.

На финала се срещнаха „Локомотив НН“ и „Ботев 2000“, като по този начин се повтори мачът от миналата година във Варна. На практика резултатът имаше само едно изравняване – при 1:1 още в началото, след което новият стар шампион държа постоянно развитието на срещата. След втората част авансът на отбора от столицата беше 4 гола – 8:4, а последният сигнал дойде при 17:10 за „Локомотив НН“.