Кой продължава на осминафиналите и кой отпада от Световното първенство?

0
707
Футбол
Футбол. Снимка: Milen Stoqnov, Фейсбук

Отборът на Испания загуби от Япония с 1:2 в третата си среща от група „Е“ на Световното първенство по футбол в Катар. Двата отбора се класираха за осминафиналите на турнира като първи и втори в групата, съответно с 6 и 4 точки.

В другия мач Германия победи Коста Рика с 4:2, но и двата тима отпаднаха от Мондиал 2022. Германците останаха на трета позиция с 4 точки, а Коста Рика завърши с 3 в актива си. Испания изпревари Германия в класирането в група „Е“ заради по-добрата си голова разлика, а след успеха над германците в първия мач тимът на Япония постигна втора впечатляваща победа на първенството в Катар и то пак след обрат през второто полувреме.

Японците ще играят срещу Хърватия на осминафиналите на 5 декември, докато Испания ще се изправи срещу Мароко ден по-късно.

Подобно на първия си мач срещу Германия японските футболисти излязоха много мотивирани за второто полувреме. В рамките на 3 минути японците осъществиха пълен обрат. Влезлият като резерва Рицу Доан изравни за 1:1 в 48-ата минута с много добре насочен удар от дистанция.

Отборът на Германия победи Коста Рика с 4:2, но победата не донесе радост за Бундестима, който завърши трети в група Е на Мондиал 2022 и на второ поредно световно първенство отпадна още в груповата фаза. Германият тим приключи участието си на Световното първенство.