Кикбоксьорите от клуб „Шуменска крепост“ спечелиха отборната купа в стил К1 в Пазарджик

0
74
Боксови ръкавици
Боксови ръкавици. Снимка: Pixabay

Спортен клуб „Шуменска крепост“ спечели отборната титла на Държавното първенство /ДП/ по кикбокс в стил К1, което се проведе в Пазарджик. Кикбоксьорите от Шумен си тръгнаха с най-много спечелени медали от шампионата – 8 златни, 4 сребърни и 4 бронза.

Втори в класирането са представителите на столичния клуб „ЦСКА“ София с 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медали, а трети се наредиха кикбоксьорите на спортен клуб „Стар тийм“/София/ с актив от 3 златни, 1 сребърен и 2 бронза.

В последния ден от шампионата на два ринга се изиграха общо 72 финала в отделните категории във всички възрасти от деца до мъже и жени.

Призът за най-техничен състезател се връчи на Михаил Георгиев от столичния клуб „Стар тиим“, който стана шампион в категория до 63,5 кг, стил К1 при младежи старша възраст – 17-18 годишни.

Изключтелно атрактивен бе турнира при децата в стил Лоу кик, където на ринга се изиграха 25 финала. Отборната купа стана притежание на възпитаниците на СК „Десант“ Варна. Втори и трети по медали се класираха младите кикбоксьори на клубовете „Берое“ Стара Загора и „Ринг“ Каварна.

Купата за най-перспективен млад състезател се връчи на 7-годишния Даниел Янчев от спортен клуб „Вокил“ Варна. За най-атрактивен състезател на турнира бе обявена 10-годишната Виктория Стоянова от СК „Берое“ Стара Загора. Най-техничен състезател на турнира при децата стана 13-годишният Калин Димов от СК „Десант“ Добрич.

На държавното първенство по кикбокс участваха 90 деца от 23 клуба от страната и 190 състезатели от 43 клуба в тежкия стил К1.

На шампионата участва украински бежанец

На ринга в зала „Васил Левски“ в Пазарджик се качи и младият украински кикбоксьор Дмитро Павлюченко. 16-годишното момче се състезава на шампионата, като представител на спортен клуб „Френдс“ с треньор Деян Топалски. Украинецът спечели титлата в своята категория до 67 кг, стил К1 при младежи старша възраст. Павлюченко тренира безвъзмездно при един от най-изявените ни кикбоксьори и е намерил убежище от войната в България заедно със своята майка и сестра. Баща му е останал в Украина да защитава родината си от руското нападение.

„Дойдох в България на 8 март и съм тук вече 2 месеца и половина. Харесвам страната ви, но най-много от всичко искам да се прибера вкъщи, защото там е моето семейство, моят баща, клубът ми по кикбокс с треньор Вадим Вадимович, както и националният ни отбор. Треньорът ми е номер 1 за Киевския регион и аз много го уважавам. Той ме изгради като добър боец. Войната в Украина се случи много бързо в 04:00 часа на 24 февруари. Майка ми беше много уплашена, за разлика от баща ми, който го прие по-спокойно. Издържахме 2 седмици, след което аз, майка ми и сестра ми дойдохме в България при моя кръстник. Той ме заведе в залата на треньора Деян Топалски и клуб „Френдс“. Не мога да опиша какво чувствам относно войната. Много обичам родината си. Искам да кажа само „Спрете Войната“!“, допълни украинският състезател Дмитро Павлюченко.

Следващата седмица от 6 до 8 май в София ще се проведе Държавно първенство в леките стилове на татами за всички възрасти.

Списък с всички шампиони при мъжете и жените от ДП по кикбокс, стил К1 в  Пазарджик: