Катинка Хошу е първото голямо име за Шампионските серии на ФИНА

0
310
Катинка Хошу
Снимка: Скрийншот от Youtube

Катинка Хошу е първото голямо име сред обявените до момента участници във второто издание на Шампионските серии на Международната федерация по плувни спортове (ФИНА). През 2019 година унгарката успя да прибере 123 000 долара. Тя завърши на второ място в генералното класиране.

Миналогодишната победителка Сара Сьострьом още не е потвърдила своето участие, предаде „Sportal.bg“. Тя успя да спечели 148 000 долара, а в края на годината взе и голямата премия от Международната плувна лига.

Сред другите популярни имена, които ще вземат участие тази година, са олимпийските шампиони Дмитрий Баландин и Мат Гривърс – съответно от Казахстан и Съединените щати. В надпреварата ще се включи от Алиа Аткинсън от Ямайка.

В състезанието могат да участват само плувци, които са поканени от централата. Претендентите са четирима в дисциплина и те оформят суперфинал.

Победителят получава 10 000 долара. За второ място се прибират 8000 долара, за трето – 6000, а за четвърто – 5000 долара.

Ако някой от плувците успее да постави световен рекорд, получава допълнително премия от 20 000 долара.