Каратистите от Спортен клуб „Дойчев 2020“ извоюваха куп медали в Шумен

0
49
Каратисти
Каратисти. Снимка: Община Ямбол

Състезателите от Спортен клуб „Дойчев 2020“ са се прибрали с много медали и отличия от две състезания в Шумен – Международен турнир „Шумен“ и Национална купа „Мадарски конник“. Бойците от ямболския клуб в различните възрастови групи са извоявали общо 7 златни, 4 сребърни и 11 бронзови медали, както и 2 купи за „Висок боен дух“ и 1 купа за „Най-техничен състезател“. Участващите в състезанията каратисти са били над 450, предава Община Ямбол.

При най-малките, тези до 8-годишна възраст, станаха шампиони Ани Димитрова и Георги Мартинов, като Георги спечели и купа за „Най-висок боен дух“.
При тези до 10-годишна възраст Кристофър Душков също спечели купа за „Най-висок боен дух“.

При момчетата до 12 години Ивайло Димитров спечели златния медал, като това му е било и първото състезание в кариерата.

Във възрастова група „Юноши младша възраст, от 15 до 16 години“, Георги Стоянов спечели златото, а при „Юноши старша възраст, 17-18 години“, Виктор Кисьов, Радомир Василев и Габриел Костов също завоюваха златните медали. Габриел Костов е бил награден и с купа за „Най-техничен състезател“.

Следващите изяви на клуба ще бъдат в Стара Загора на 28 октомври, когато ще бъде състезанието за националната купа при спортистите от 12 и до 14 години. Следващата ще е на 4 ноември, като надпреварата ще е в Пловдив за деца до 8 и до 10 години.